Oddíl byl založen v roce 1972. V průběhu let jsme vybudovali hangár na uložení lodí, dílnu pro nutné opravy a klubovnu. Od prvních let své existence se klub zaměřil především na mládež v lodních třídách Optimist a Cadet. Někteří se později prosadili i v kategorii dorostu a dospělých v lodních třídách 420, FB, FD, Star. Získali jsme několikrát titul mistrů republiky. V roce 2002 nás zasáhly povodně, které zničili většinu lodí a také odnesly naši klubovnu. Škody na hangáru z povodně v roce 2002 byly odstraněny a nová klubovna postavena. V roce 2006 nás opět zasáhly povodně a ty zničily zbývající sportovní vybavení. Oddíl má více jak 60 členů a je jeden z největších v rámci sportovních klubů. Oddíl si na svoji činnost vydělává zajištěním hladinové záchranné služby na kanále v Račicích pro veslařské a kanoistické závody. Pro další rozvinutí sportovní činnosti potřebuje oddíl provést nezbytné terénní úpravy v areálu loděnice, nahradit sportovní vybavení a zahájit širší závodní činnost. Další informace najdete na stránkách jachtařského oddílu www.jachting-steti.cz.

Štětští jachtaři na Nových Mlýnech na stupních vítězů
Během posledního květnového víkendu vybojovali junioři z YachtClubu SK Mondi Štětí v náročných podmínkách a početné konkurenci v celostátním pohárovém závodu "Velká cena YC Dyje" v Pavlově na novomlýnských nádržích velmi cenné body. V mezinárodní lodní třídě Optimist Veronika Živná obsadila 1. místo v absolutním pořadí i v kategorii starších žákyň, Martin Simon Louda byl v celkovém pořadí 8. a v kategorii starších žáků 3. V první polovině žebříčku se umístili ještě Ondřej Müller a Kateřina Živná. Závodu se zúčastnilo 61 dětí z celé České republiky a také ze Slovenska. Závodilo se ve velmi náročných povětrnostních podmínkách, v dešti, chladu a ve větru dosahujícím rychlosti přes 10 m/s. Doufejme, že výborný konzistentní výkon Veroniky signalizuje její dobrou formu pro celou letošní sezónu. Ta je pro ni v lodní třídě Optimist již poslední. Skvělou formu bude potřebovat hlavně o letních prázdninách, kdy bude reprezentovat Českou republiku hned na třech vrcholných mezinárodních závodech: Mistrovství Severní Ameriky v Pembroke na Bermudě, Mistrovství světa v Riva del Garda v Itálii a Mistrovství Asie v Hayama v Japonsku. Také ostatní závodníky štětského juniorského týmu čekají letos náročné závody doma i v zahraničí.

2013-04-23 20:21:32 - kategorie: jachting
Stupně vítězů Sdruženého krajského přeboru Ústeckého a Libereckého kraje opanovali nejmladší jachtaři ze Štětí
O víkendu 20.-21. dubna 2013 se na vodní ploše Barbora v Oldřichově u Duchcova konala tradiční ragata Zlatá plachta Barbory. Soutěžili v ní jachtaři lodních tříd Optimist, Evropa, Splash a Flying Dutchman. Ve třídě Optimist určené pro děti do 15 roků byl závod zároveň Sdruženým krajským přeborem Ústeckého a Libereckého kraje. Ve velmi slušném větru od 3 do 7 m/s se odjelo 6 kvalitních rozjížděk. Nejmladší štětští jachtaři, kterých byl přihlášen rekordní počet sedm, ve své lodní třídě zcela ovládli čelo závodního pole a v konečném hodnocení regaty obsadili všechna tři místa na stupních vítězů: putovní pohár pro vítěze získala Veronika Živná, druhý byl Ondřej Müller a třetí Mikuláš Vaszi. V soutěži o přeborníka sdružených krajů Ústeckého a Libereckého bylo pořadí dívek: 1. Veronika Živná, 2. Kateřina Živná, 3. Aneta Zankerová, všechny z YachtClubu Štětí, v chlapecké kategorii se stal krajským přeborníkem Ondřej Müller, 2. byl Mikuláš Vaszi, oba z YachtClubu Štětí, a 3. se umístil Radim Pokoš z pořádajícího jachetního klubu Vodní sporty Duchcov. Štětští jachtaři soutěžili také v dospělé třídě Flying Dutchman, ve které obsadili první a druhé místo.