Oddíl byl založen v roce 1972. V průběhu let jsme vybudovali hangár na uložení lodí, dílnu pro nutné opravy a klubovnu. Od prvních let své existence se klub zaměřil především na mládež v lodních třídách Optimist a Cadet. Někteří se později prosadili i v kategorii dorostu a dospělých v lodních třídách 420, FB, FD, Star. Získali jsme několikrát titul mistrů republiky. V roce 2002 nás zasáhly povodně, které zničili většinu lodí a také odnesly naši klubovnu. Škody na hangáru z povodně v roce 2002 byly odstraněny a nová klubovna postavena. V roce 2006 nás opět zasáhly povodně a ty zničily zbývající sportovní vybavení. Oddíl má více jak 60 členů a je jeden z největších v rámci sportovních klubů. Oddíl si na svoji činnost vydělává zajištěním hladinové záchranné služby na kanále v Račicích pro veslařské a kanoistické závody. Pro další rozvinutí sportovní činnosti potřebuje oddíl provést nezbytné terénní úpravy v areálu loděnice, nahradit sportovní vybavení a zahájit širší závodní činnost. Další informace najdete na stránkách jachtařského oddílu www.jachting-steti.cz.

Kontakty:
Műller Petr | předseda | tel.: 774 686 926
Žižka Martin | hospodář | tel.: 602 144 753


2013-05-29 06:13:20 - kategorie: jachting
Štětští jachtaři na Nových Mlýnech na stupních vítězů
Během posledního květnového víkendu vybojovali junioři z YachtClubu SK Mondi Štětí v náročných podmínkách a početné konkurenci v celostátním pohárovém závodu "Velká cena YC Dyje" v Pavlově na novomlýnských nádržích velmi cenné body. V mezinárodní lodní třídě Optimist Veronika Živná obsadila 1. místo v absolutním pořadí i v kategorii starších žákyň, Martin Simon Louda byl v celkovém pořadí 8. a v kategorii starších žáků 3. V první polovině žebříčku se umístili ještě Ondřej Müller a Kateřina Živná. Závodu se zúčastnilo 61 dětí z celé České republiky a také ze Slovenska. Závodilo se ve velmi náročných povětrnostních podmínkách, v dešti, chladu a ve větru dosahujícím rychlosti přes 10 m/s. Doufejme, že výborný konzistentní výkon Veroniky signalizuje její dobrou formu pro celou letošní sezónu. Ta je pro ni v lodní třídě Optimist již poslední. Skvělou formu bude potřebovat hlavně o letních prázdninách, kdy bude reprezentovat Českou republiku hned na třech vrcholných mezinárodních závodech: Mistrovství Severní Ameriky v Pembroke na Bermudě, Mistrovství světa v Riva del Garda v Itálii a Mistrovství Asie v Hayama v Japonsku. Také ostatní závodníky štětského juniorského týmu čekají letos náročné závody doma i v zahraničí.


2013-04-23 20:21:32 - kategorie: jachting
Stupně vítězů Sdruženého krajského přeboru Ústeckého a Libereckého kraje opanovali nejmladší jachtaři ze Štětí
O víkendu 20.-21. dubna 2013 se na vodní ploše Barbora v Oldřichově u Duchcova konala tradiční ragata Zlatá plachta Barbory. Soutěžili v ní jachtaři lodních tříd Optimist, Evropa, Splash a Flying Dutchman. Ve třídě Optimist určené pro děti do 15 roků byl závod zároveň Sdruženým krajským přeborem Ústeckého a Libereckého kraje. Ve velmi slušném větru od 3 do 7 m/s se odjelo 6 kvalitních rozjížděk. Nejmladší štětští jachtaři, kterých byl přihlášen rekordní počet sedm, ve své lodní třídě zcela ovládli čelo závodního pole a v konečném hodnocení regaty obsadili všechna tři místa na stupních vítězů: putovní pohár pro vítěze získala Veronika Živná, druhý byl Ondřej Müller a třetí Mikuláš Vaszi. V soutěži o přeborníka sdružených krajů Ústeckého a Libereckého bylo pořadí dívek: 1. Veronika Živná, 2. Kateřina Živná, 3. Aneta Zankerová, všechny z YachtClubu Štětí, v chlapecké kategorii se stal krajským přeborníkem Ondřej Müller, 2. byl Mikuláš Vaszi, oba z YachtClubu Štětí, a 3. se umístil Radim Pokoš z pořádajícího jachetního klubu Vodní sporty Duchcov. Štětští jachtaři soutěžili také v dospělé třídě Flying Dutchman, ve které obsadili první a druhé místo.

MUDr. Boris Živný, vedoucí trenér YCSOS, vedoucí projektu CZECH OPTIMIST,


2012-11-07 21:31:05 - kategorie: jachting
Zpráva z prvního podzimního tréninkového soustředědění optimistů YCSOS "Igrane II"
Ve dnech 19.-28.11.2012 proběhlo na naší přímořské základně v Igrane na pobřeží Střední Dalmácie (Chorvatsko) letošní první podzimní tréninkové soustředění štětského družstva optimistů (YachtClub Štětí Optimist Squad, YCSOS), které je součástí našeho projektu CZECH OPTIMIST (CO). Po velmi úspěšném letním soustředění YCSOS na stejném místě jsme se sem vrátili v době, kdy ve střední Evropě již podmínky pro dětský jachting nejsou příznivé. Na Jadranu denní teploty dosahovaly 22-26°C (děti plachtily jen tričkách a bermudách), teplota vody v moři byla ještě 19-20°C (což umožňovalo rozcvičky i koupání v moři) a po celou dobu soustředění nám přál i vítr. Trénovali jsme ve slabém mistrálu o rychlosti 5-10 uzlů nebo v silnějším jugu o rychlosti o rychlosti 10-17 uzlů, což umožnilo zejména skvělý technický trénink. Podmínky pro trénování byly ideální a děti strávily na vodě denně v průměru 5 hodin. Zázemí jsme měli v naší přímořské základně na břehu zálivu Porat, kde bylo v jednom objektu ubytování, celodenní stravování (snídaně a 2 teplá jídla denně, hlavně ryby a mořské plody) i klubové prostory pro denní teorii a video rozbory. Soustředění se účastnilo sedm dětí z YachtClubu Štětí ve věku od 6 do 14 roků se sedmi loděmi třídy Optimist, které trénovali tři licencovaní trenéři z YachClubu Štětí. Na vodě jsme měli k dispozici dva motorové čluny a na bóji uvázaný další velký rychlý člun v pohotovosti pro případ potřeby záchrany na moři (který jsme nemuseli využít). Tréninkový plán se podařilo naplnit bez kompromisů. "Igrane II" bylo letos již 4. úspěšné tréninkové soustředění YCSOS pořádané v rámci projektu CZECH OPTIMIST YachtClubu Štětí.

Letos poslední, v pořadí 5., tréninkové soustředění družstva optimistů "Pula" připravujeme na začátek prosince (od 1. do 9.12.2012) do chorvatské Puly, kde se naši závodníci po 5-denním tréninku ještě zúčastní 3-denního IODA závodu "Sv. Nikola 2012". Toto soustředění koncipujeme jako otevřené a nabízíme 3 volná místa případným zájemcům stojícím mimo projekt CZECH OPTIMIST (informace o podmínkách získáte u vedoucího trenéra projektu CO, v jehož kompetenci je rozhodnutí o případném přijetí dalších dětí - kontakty zivny@neurocentrum.cz, +420 603 740 167, účast rodičů na akci není nutná).

MUDr. Boris Živný, vedoucí trenér YCSOS, vedoucí projektu CZECH OPTIMIST,


Archiv starších zpráv

ASPV

Florbal

Fotbal

Jachting

Kanoistika

Skateboard

Stolní tenis

Tenis

Volejbal