Oddíl byl založen v roce 1972. V průběhu let jsme vybudovali hangár na uložení lodí, dílnu pro nutné opravy a klubovnu. Od prvních let své existence se klub zaměřil především na mládež v lodních třídách Optimist a Cadet. Někteří se později prosadili i v kategorii dorostu a dospělých v lodních třídách 420, FB, FD, Star. Získali jsme několikrát titul mistrů republiky. V roce 2002 nás zasáhly povodně, které zničili většinu lodí a také odnesly naši klubovnu. Škody na hangáru z povodně v roce 2002 byly odstraněny a nová klubovna postavena. V roce 2006 nás opět zasáhly povodně a ty zničily zbývající sportovní vybavení. Oddíl má více jak 60 členů a je jeden z největších v rámci sportovních klubů. Oddíl si na svoji činnost vydělává zajištěním hladinové záchranné služby na kanále v Račicích pro veslařské a kanoistické závody. Pro další rozvinutí sportovní činnosti potřebuje oddíl provést nezbytné terénní úpravy v areálu loděnice, nahradit sportovní vybavení a zahájit širší závodní činnost. Další informace najdete na stránkách jachtařského oddílu www.jachting-steti.cz.

Kontakty:
Műller Petr | předseda | tel.: 774 686 926
Žižka Martin | hospodář | tel.: 602 144 753


2017-11-28 05:39:35 - kategorie: jachting
Reprezentace Ústeckéh kraje - jachting - na Hrách VIII.LODM ČR 2017


2013-05-29 06:13:20 - kategorie: jachting
Štětští jachtaři na Nových Mlýnech na stupních vítězů
Během posledního květnového víkendu vybojovali junioři z YachtClubu SK Mondi Štětí v náročných podmínkách a početné konkurenci v celostátním pohárovém závodu "Velká cena YC Dyje" v Pavlově na novomlýnských nádržích velmi cenné body. V mezinárodní lodní třídě Optimist Veronika Živná obsadila 1. místo v absolutním pořadí i v kategorii starších žákyň, Martin Simon Louda byl v celkovém pořadí 8. a v kategorii starších žáků 3. V první polovině žebříčku se umístili ještě Ondřej Müller a Kateřina Živná. Závodu se zúčastnilo 61 dětí z celé České republiky a také ze Slovenska. Závodilo se ve velmi náročných povětrnostních podmínkách, v dešti, chladu a ve větru dosahujícím rychlosti přes 10 m/s. Doufejme, že výborný konzistentní výkon Veroniky signalizuje její dobrou formu pro celou letošní sezónu. Ta je pro ni v lodní třídě Optimist již poslední. Skvělou formu bude potřebovat hlavně o letních prázdninách, kdy bude reprezentovat Českou republiku hned na třech vrcholných mezinárodních závodech: Mistrovství Severní Ameriky v Pembroke na Bermudě, Mistrovství světa v Riva del Garda v Itálii a Mistrovství Asie v Hayama v Japonsku. Také ostatní závodníky štětského juniorského týmu čekají letos náročné závody doma i v zahraničí.


2013-04-23 20:21:32 - kategorie: jachting
Stupně vítězů Sdruženého krajského přeboru Ústeckého a Libereckého kraje opanovali nejmladší jachtaři ze Štětí
O víkendu 20.-21. dubna 2013 se na vodní ploše Barbora v Oldřichově u Duchcova konala tradiční ragata Zlatá plachta Barbory. Soutěžili v ní jachtaři lodních tříd Optimist, Evropa, Splash a Flying Dutchman. Ve třídě Optimist určené pro děti do 15 roků byl závod zároveň Sdruženým krajským přeborem Ústeckého a Libereckého kraje. Ve velmi slušném větru od 3 do 7 m/s se odjelo 6 kvalitních rozjížděk. Nejmladší štětští jachtaři, kterých byl přihlášen rekordní počet sedm, ve své lodní třídě zcela ovládli čelo závodního pole a v konečném hodnocení regaty obsadili všechna tři místa na stupních vítězů: putovní pohár pro vítěze získala Veronika Živná, druhý byl Ondřej Müller a třetí Mikuláš Vaszi. V soutěži o přeborníka sdružených krajů Ústeckého a Libereckého bylo pořadí dívek: 1. Veronika Živná, 2. Kateřina Živná, 3. Aneta Zankerová, všechny z YachtClubu Štětí, v chlapecké kategorii se stal krajským přeborníkem Ondřej Müller, 2. byl Mikuláš Vaszi, oba z YachtClubu Štětí, a 3. se umístil Radim Pokoš z pořádajícího jachetního klubu Vodní sporty Duchcov. Štětští jachtaři soutěžili také v dospělé třídě Flying Dutchman, ve které obsadili první a druhé místo.

MUDr. Boris Živný, vedoucí trenér YCSOS, vedoucí projektu CZECH OPTIMIST,


2012-11-07 21:31:05 - kategorie: jachting
Zpráva z prvního podzimního tréninkového soustředědění optimistů YCSOS "Igrane II"
Ve dnech 19.-28.11.2012 proběhlo na naší přímořské základně v Igrane na pobřeží Střední Dalmácie (Chorvatsko) letošní první podzimní tréninkové soustředění štětského družstva optimistů (YachtClub Štětí Optimist Squad, YCSOS), které je součástí našeho projektu CZECH OPTIMIST (CO). Po velmi úspěšném letním soustředění YCSOS na stejném místě jsme se sem vrátili v době, kdy ve střední Evropě již podmínky pro dětský jachting nejsou příznivé. Na Jadranu denní teploty dosahovaly 22-26°C (děti plachtily jen tričkách a bermudách), teplota vody v moři byla ještě 19-20°C (což umožňovalo rozcvičky i koupání v moři) a po celou dobu soustředění nám přál i vítr. Trénovali jsme ve slabém mistrálu o rychlosti 5-10 uzlů nebo v silnějším jugu o rychlosti o rychlosti 10-17 uzlů, což umožnilo zejména skvělý technický trénink. Podmínky pro trénování byly ideální a děti strávily na vodě denně v průměru 5 hodin. Zázemí jsme měli v naší přímořské základně na břehu zálivu Porat, kde bylo v jednom objektu ubytování, celodenní stravování (snídaně a 2 teplá jídla denně, hlavně ryby a mořské plody) i klubové prostory pro denní teorii a video rozbory. Soustředění se účastnilo sedm dětí z YachtClubu Štětí ve věku od 6 do 14 roků se sedmi loděmi třídy Optimist, které trénovali tři licencovaní trenéři z YachClubu Štětí. Na vodě jsme měli k dispozici dva motorové čluny a na bóji uvázaný další velký rychlý člun v pohotovosti pro případ potřeby záchrany na moři (který jsme nemuseli využít). Tréninkový plán se podařilo naplnit bez kompromisů. "Igrane II" bylo letos již 4. úspěšné tréninkové soustředění YCSOS pořádané v rámci projektu CZECH OPTIMIST YachtClubu Štětí.

Letos poslední, v pořadí 5., tréninkové soustředění družstva optimistů "Pula" připravujeme na začátek prosince (od 1. do 9.12.2012) do chorvatské Puly, kde se naši závodníci po 5-denním tréninku ještě zúčastní 3-denního IODA závodu "Sv. Nikola 2012". Toto soustředění koncipujeme jako otevřené a nabízíme 3 volná místa případným zájemcům stojícím mimo projekt CZECH OPTIMIST (informace o podmínkách získáte u vedoucího trenéra projektu CO, v jehož kompetenci je rozhodnutí o případném přijetí dalších dětí - kontakty zivny@neurocentrum.cz, +420 603 740 167, účast rodičů na akci není nutná).

MUDr. Boris Živný, vedoucí trenér YCSOS, vedoucí projektu CZECH OPTIMIST,


2012-10-15 08:56:29 - kategorie: jachting
Družstvo CZECH OPTIMIST (YachtClub Štětí Optimist Squad & YC Czech Sailing Academy) vybojovalo na Mezinárodním mistrovství Kataru i v závodu jednotlivců mistrovský titul a několik dalších cenných umístění
Perský záliv, let EK 49 - středa 10.10.2012

Po již dříve oznámeném vítězství družstva mladých jachtařů z programu CZECH OPTIMIST (YachtClub Štětí Optimist Squad & YC Czech Sailing Academy) na Mezinárodním mistrovství Kataru "Sail Qatar 2012" v závodu družstev (Team Race Optimist) se české děti utkaly s arabskou konkurencí také v závodu jednotlivců na lodích Optimist (Fleet Race Optimist). Závod byl vypsán na 4 dny a 10 rozjížděk se započtením skóre z 9 nejlepších. Podmínky mistrovství přály (stálý lehce shiftující vítr o rychlosti 8-18 uzlů). Ke skvělé sportovní úrovni závodu přispělo nemalou měrou také jeho naprosto profesionální vedení ISAF akreditovanou závodní komisí v čele se Stanislavem Kassarovem a mezinárodní jury, která byla i tentokrát, jak zde bývá již tradičně zvykem, velmi aktivní. Začátek závodu se nejvíce vyvedl nejstaršímu členu českého družstva, 14-leté Veronice Živné, která hned první den vyhrála všechny tři rozjížďky s velkým náskokem, hlavně díky bravurním startům a bezchybnému využívání změn větru. V dalších dnech to Veronika ale již neměla tak jednoduché a o místo na špici musela v každé rozjížďce tvrdě bojovat. S přibývajícími rozjížďkami se musela stále více potýkat s koordinovaným soustředěným tlakem domácích závodníků, který byl největší hlavně při startech a na první stoupačce. Česká závodnice z YachtClubu Štětí odolávala statečně a svoji pozici favorita, získanou po prvním dnu, již do konce regaty neopustila: druhý den zajela 2, 1, 2, třetí 3, 2 a poslední den znovu 3, 2. Teprve až po předposlední rozjížďce posledního dne bylo ale definitivně rozhodnuto. S celkovým skóre 15 bodů po škrtačce se Veronika Živná stala mezinárodní mistryní Kataru (současně získala i první místo v dívčí kategorii) následována dvěma katarskými závodníky, Salehem Ali Nasser Al Telfatem a Adamem Bettihthamouem, kteří s 19 body na shodu obsadili 2. a 3. místo. Svými výkony příjemně překvapili i další závodníci z českého týmu: 13-letý Martin Simon Louda skončil v poli 22 závodníků celkově 4. (3. chlapec), nad očekávání dobře jezdil teprve 11-letý štětský Ondřej Müller, který obsadil 5. místo a do první desítky se probojoval ještě 10-letý Mikuláš Vaszi, celkově 9. Nejmladší člen družstva CZECH OPTIMIST, teprve 8-letá závodnice z YachtClubu Štětí Kateřina Živná, přes počáteční zaváhání v druhé polovině závodu postupně zlepšovala své výkony a nakonec jako mejmladší účastník mistrovství skončila 15. (3. v kategorii dívek).
Shrnuto: Tým CZECH OPTIMIST v Kataru podával výborné výkony v průběhu celé regaty a byl po zásluze odměněn 3 zlatými a jednou bronzovou trofejí. Jeho výkony neunikly pozornosti arabských médií. České děti si zažily pocit zadostiučinění za tvrdou tréninkovou přípravu, kterou v posledních měsících pod vedením svého kouče a trenéra Borise Živného (YachtClub Štětí a YC Czech Sailing Academy) absolvovaly. Skvělé jachtařské podmínky tým využil ještě po regatě ke 3-dennímu intenzivnímu tréninku na lodích Optimist a nejstarší závodníci také na skifu 29er. V únoru se družstvo CZECH OPTIMIST vypraví do Kataru na 2 týdny na pozvání znovu, opět především trénovat a také závodit na mezinárodní regatě "Sail the Gulf 2013".
Více informací najdete na klubových stránkách na www.jachting-steti.cz a na facebooku na www.facebook.com/ycsos.


2012-10-08 07:51:49 - kategorie: jachting
Mladí štětští jachtaři z programu CZECH OPTIMIST (YachtClub Štětí Optimist Squad & YC Czech Sailing Academy) zvítězili v závodu družstev (Team Race) v Doha na Mezinárodním mistrovství v Kataru
Perský záliv, Doha, Katar - úterý 2.10.2012

V úterý 2.10.2012 odpoledne ve vodách Perského zálivu v katarském hlavním městě Doha zvítězili čeští závodníci lodní třídy Optimist zapojení do rozvojového programu CZECH OPTIMIST (YachtClub Štětí Optimist Squad & YC Czech Sailing Academy). Mistrovský titul získali v závodu družstev (Team Race) na Mezinárodním mistrovství v jachtingu v Kataru, "Sail Qatar 2012".
Mistrovství pokračuje od středy 3.10. do soboty 6.10.2012 závodem jednotlivců (Fleet Race). Čeští optimisté, 2 dívky a 3 chlapci ve věku od 8 do 14 roků, pod vedením svého kouče z YCSOS & YCCSA Borise Živného v Kataru zůstanou po mistrovství ještě další tři dny na tréninkovém soustředění, které je otevřené také pro děti z Kataru a dalších blízkovýchodních zemí.br/> Juniorský jachting ve Štětí byl velkým úsilím členů YachtClubu Štětí a za podpory města Štětí a Ústeckého kraje obnoven teprve na jaře letošního roku.br/> V YachtClubu Štětí se nyní intenzivně připravují děti ve věku již od 6 roků ke sportovní kariéře ve výkonnostním jachtingu. Více informací najdete na klubových stránkách na www.jachting-steti.cz a na facebooku na www.facebook.com/ycsos.


2012-09-08 08:40:18 - kategorie: jachting
Nejmladší jachtaři ze štětského závodního družstva Optimistů bodovali na MČR i na své první zahraniční regatě

Po náročné přípravě na letním tréninkovém soustředění na počátku srpna v Chorvatsku se naši nejmladší jachtaři z SOS (Štětí Optimist Squad) zúčastnili svého prvního skutečného závodu, a to hned v konfrontaci s největší tuzemskou konkurencí. V druhé polovině prázdnin šest z nich bojovalo v Černé v Pošumaví (Lipno) o body pro svůj klub na Mistrovtsví České republiky v lodní třídě Optimist. Závodu se účastnila také naše nejzkušenější závodnice Veronika Živná, která se umístila v celkovém pořadí 9. a získala stříbrnou medaili v kategorii starších žákyň. Velmi pozitivně překvapili naši benjamíni, kteří svoji závodní premiéru zvládli nad očekávání skvěle. Po pouhých 3 měsících tréninku Mikuláš Vaszi skončil v 69-členném závodním poli 40., Ondřej Müller 50., Adam Nevelöš 62., Eliška Beerová 66. a Kateřina Živná 67. Zatím nejmladší štětský závodník, teprve 6-letý Tibor Nevelöš, se této regaty pro nízký věk zúčastnit ještě nemohl, ale i tak nezahálel a po celou dobu mistrovtsví trénoval techniku plachtění kolem závodního prostoru.

O uplnynulém víkendu se tým SOS vypravil do Polska na Nyské jezero do obce Glebinów, kde se jela česko-polská regata Memoriál Františka Ehla.
Zúčastnilo se jí 20 dětí: 9 českých a 11 polských závodníků. Veronika Živná regatu vyhrála a také naši začínající závodníci, pro které to bylo první setkání se zahraniční konkurencí, obstáli na výbornou. Mikuláš Vaszi byl 4., Ondřej Müller 6., Adam Nevelöš 11., Katerřina Živná 14. V této regatě poprvé závodil i benjamínek Tibor Nevelöš. Dokončil úspěšně všechny rozjížďky a konečným umístěním na 18. pozici za sebou nechal ještě dva polské jachtaře.
Když bude družstvo mladých jachtařů ze Štětí dál pilně trénovat, jistě se brzy dočkáme jeho dalších sportovních úspěchů.

Juniorský závodní okruhový jachting byl ve Štětí po mnohaleté pauze obnoven letos na jaře při příležitosti 40. výročí YachtClubu Štětí. Klub vytvořil díky velkému úsilí svých členů podmínky pro vznik družstva nejmaldších jachtařů , kteří trénují a nyní již i závodí na lodích mezinárodní lodní třídy Optimist. O aktivitu družstva projevily zájem již dvě desítky dětí ve věku od 6 do 15 let. Sedm z nich v současné době již závodí. Hlavním trenérem juniorů a iniciátorem renesance juniorského jachtingu je v YachtClubu Štětí Boris Živný, kterému pomáhají další bývalí úspěšní závodníci z řad členů klubu. Klub je otevřený novým zájemcům o závodní jachting z řad dětí ve věku od 6 roků. Bližší průběžně aktualizované informace najdete na klubových stránkách http://www.jachting-steti.cz/.
YachtClub Štětí je nositelem projektu Czech Optimist, který je zaměřený na výchovu a tréninkovou přípravu dětí a mládeže k závodnímu okruhovému jachtingu v mezinárodním kontextu a bude se ucházet o statut sportovního centra mládeže. Pro realizaci těchto projektů klub hledá finanční i materální podporu z veřejných prostředků a od sponzorů.

Boris Živný, trenér mládeže YachtClub Štětí

Výsledkové listiny: Mezinárodní
MČR, Memoriál
Františka Ehla


2012-05-29 13:50:04 - kategorie: jachting
Velká cena YC Dyje 2012 přinesla Veronice Živné z YachtClubu Štětí další cenné body do nominačního žebříčku

O víkendu 26.-27.5.2012 proběhl v Pavlově na Nových Mlýnech další závod "velkého" poháru (Q-4P). V sobotu se ve středně silném větru s častými změnami a poryvy odjelo 5 rozjížděk, v neděli se pro nedostatek kvalitního větru již nezávodilo. Štětské závodnici náročnější sobotní podmínky svědčily, a tak předvedla svým soupeřům, že již právem patří k naší "optimistické" špičce. Zvládala dobře starty, dobře volila křídlo a vychytávala změny na stoupačkách a skvěle si vedla také na zaďácích. Plně využila své silné stránky - druhé stoupačky a taktiku na závětrné bóji. Dojezdy (7), 6, 3, 5 a 2 v poli 49 lodí signalizují, že intenzivní trénink začíná přinášet své ovoce. Veronika s vyrovnanými výkony oproti ostatním na špici trochu tratila díky škrtačce a skončila tak v celkovém pořadí na velmi pěkném 5. místě, mezi dívkami byla 2. hned za úřadující mistryní replubliky Nikol Staňkovou. Závodila poprvé na nové americké lodi Laser Vapor Optimist XD a s novou americkou plachtou North Sails P4. První dojmy z nového sportovního vybavení byly velmi dobré. Výborné umístění v alespoň třech závodech Poháru České republiky a na Mistrovtsví České republiky je podmínkou pro úspěšnou nominaci reprezentantky Veroniky Živné na Mistrovtsví světa lodní třídy Optimist v příštím roce na italském alpském jezeře Lago di Garda.

Boris Živný, trenér mládeže YachtClub Štětí


2012-05-16 20:05:03 - kategorie: jachting
Veronika Živná z YC SK Mondi Štětí na velké regatě v Izraeli čtvrtá

V eliminační Amos regatě v Ashdod v Izraeli získala naše závodnice Veronika Živná ocenění za 4. místo mezi 25 dívkami, v celkovém pořadí (dívky a chlapci dohromady) obsadila ve flotie 82 lodí 17. místo.

Ve dnech 11.-12.5.2012 proběhla na Středozemním moři v Ashdod v Izraeli další mezinárodní eliminační regata. Ve skvělých podmínkách se odjelo všech 6 plánovaných rozjížděk ve flotile čítající 82 lodí. Regaty se zúčastnila také česká závodnice z YachtClub Štětí Optimist Squad (YCSOS) Veronika Živná, která touto regatou zakončila svůj 10-denní trénink v Izraeli. Zde se pod vedením profesionálních trenérů připravuje k účasti na Mistrovství světa lodní třídy Optimist 2012, které bude v červenci v Dominikánské republice. Veronice se podařilo výrazně zlepšit starty, ale i techniku jízdy ve vlnách, obraty a halzy a také taktiku, hlavně na stoupačkách. Jen o jediný bod nakonec Veronice unikla bronzová příčka mezi 25 dívkami. V celkovém žebříčku (dívky a chlapci dohromady) obsadila výborné 17. místo. Oproti jinému eliminačnímu závodu ve stejné flotile před měsícem v Tel Avivu je patrné výrazné zlepšení Verčiných výkonů (v Tel Avivu byla mezi dívkami 9. a v celkovém pořadí 25.).

Boris Živný, trenér mládeže YachtClub Štětí


2012-05-09 22:10:51 - kategorie: jachting
Juniorská jachtařka Veronika Živná z YC SK Mondi Štětí bodovala v prvním závodě "velkého" poháru lodní třídy Optimist

První závod letošního "velkého" poháru optimistů (česko-moravský pohár Q-4P; jednoposádková lodní třída pro děti od 8 do 15 roků) se konal o uplynulém víkendu v Lipně nad Vltavou. V sobotu se odjela jediná rozjížďka ve slabém a přesakujícím větru. Závodnice YCSOS (YachtClub Štětí Optimist Squad) v ní dojela na 6. místě. Pro Veroniku lepší vítr přišel až v neděli, kdy fouklo 12-16, v poryvech ojediněle až 20 uzlů. Dojezdy 5, 3 a 4 posunuly naši závodnici v poli 45 optimistů z celé republiky na konečné 2. místo mezi dívkami a v celkovém pořadí na místo 4. Veronice se tak povedl dobrý start do letošních bojů o nominace na juniorské mistrovství Evropy a světa v jachtingu 2013.

Boris Živný, trenér mládeže YachtClub Štětí


2012-04-30 07:40:00 - kategorie: jachting
Titul Přeborník Ústeckého a Libereckého kraje v lodní třídě Optimist putuje letos do Štětí

O víkendu 21.-22.4.2012 se konal v Oldřichově tradiční jarní závod "Zlatá plachta Barbory". Ve třídě Optimist, pro kterou byl závod sdruženým severočeským krajským přeborem (Ústecký a Liberecký kraj), závodilo 13 závodníků z 8 různých klubů. Velmi dobře si vedla 13-letá závodnice Veronika Živná z YachtClubu Štětí. Vyrovnanými výkony se umístila na 2. místě v celkovém pořadí a získala pro YachtClub Štětí titul Přeborníka Ústeckého a Libereckého kraje. Veronika je nejzkušenějším členem štětského družstva juniorských jachtařů (YachtClub Štětí Optimist Squad).

Boris Živný, trenér mládeže YachtClub Štětí


2012-04-10 09:52:02 - kategorie: jachting
Veronika Živná (loď Optimist CZE 70) na juniorském mistrovství Izraele 9. dívka a 25. v celkovém pořadí

Veronika Živná, naše 13-letá juniorská závodnice v lodní třídě Optimist, na závěr svého týdenního tréninkového soustředění v Tel Avivu s izraelskými trenéry Maayan a Eshedem Meseritz absolvovala velmi náročný třídenní závod: juniorské mistrovství Izraele (Israel Championship Asaf Asulin Memorial). Závodilo se ve všech juniorských lodních třídách, které se v Izraeli jezdí. V lodní třídě Optimist s Verčou soupeřilo 85 chlapců a dívek ve věku do 15 roků. Kromě závodníků z Izraele a Veroniky zde závodilo i několik ruských dětí. Závod se jel na Středozemním moři v proměnlivých podmínkách s větrem od 6 do 15 uzlů, ve slabém až středně silném proudu a ve vlnách nepřesahujících 1,5 metru. Všech 85 závodníků startovalo najednou. Závodní pole bylo obsazeno jen zkušenými jachtaři, kteří se sem museli nominovat. Asi proto zůstávalo závodní pole během dlouhých rozjížděk nezvykle kompaktní a o každou pozici v cíli se muselo bojovat bez odpočinku vždy po celou cca hodinovou rozjížďku. Jezdilo se na dlouhé lichoběžníkové trati dvou až tříkolově. Veronika se trápila hlavně starty na krátké a hustě obsazené startovní čáře. Izraelci jsou zvláště při startech velmi bojovní až "agresivní", což ovšem platí i pro objíždění značek. Pro Veroniku byla účast v závodě naplánována hlavně jako tzv. "trénink pod tlakem", a tak nešlo ani tolik o výsledky, jako o nácvik startů a řešení složitých taktických situací na značkách v těžkých podmínkách. Z tohoto hlediska hodnotíme mistrovství jako skvělou tréninkovou příležitost, která Veronice pomohla k výraznému zlepšení patrnému postupně již v průběhu 9 odjetých rozjížděk. Dojezdy (44), 29, 28, 30, 20, 31, 12, 33, 22 stačily Veronice k umístění na 9. místě mezi 25 dívkami a na 25. místo v celkovém pořadí z 85 chlapců a dívek dohromady. Z Izraele, kam se k dalšímu tréninku chystáme již za měsíc, jsme se přes Prahu během jediného dne přesunuli do Holandska na velikonoční Magic Marine Easter Regatta 2012, jeden z nejprestižnějších a nejkompetitivnějších závodů ze světové série závodů z kalendáře IODA (International Optimist Dinghy Association) odkud Vás všechny srdečně zdravíme.

Boris Živný, trenér mládeže YachtClub Štětí

O juniorském jachtingu ve Štětí se dočtete více na stránkách klubu.


2012-04-10 09:43:59 - kategorie: jachting
Veronika Živná (13) na eliminační regatě v Tel Avivu čtvrtá dívka

Na eliminační předregatě juniorského mistrovství Izraele – Tel Aviv Regatta – Verča vybojovala ve třídě Optimist (pro děti do 15 roků) 11. místo ze 79 lodí v celkovém pořadí (dívky a chlapci dohromady) a v pořadí dívek skončila na výborném 4. místě z 25. Z Tel Avivu srdečně zdravíme všechny kamarády doma!

Boris Živný, trenér mládeže YachtClub Štětí

O juniorském jachtingu ve Štětí se dočtete více na stránkách klubu.


2012-04-02 16:03:25 - kategorie: jachting
Příprava na Mistrovtsví světa lodní třídy Optimist 2012
V úterý 27.3.2012 pozdě večer, hned po tréninku s juniorským družstvem SOS ve Štětí, odletěla závodnice YachtClubu SK MONDI Štětí Veronika Živná (13) do Tel Avivu, kde bude týden trénovat na moři s izraelským reperezentačním týmem vedeným Maayan Meseritz. Setká se tu také se svým oblíbeným zahraničním trenérem Eshedem Meseritz. Součástí izraelského pobytu bude také účast na Juniorském mistrovtsví Izraele. Veroniku doprovází její otec a kouč Boris Živný, trenér našeho juniorského družstva jachtařů, který zde mj. také čerpá inspiraci pro další práci s naším dorostem. Pro oba je týden na moři součástí přípravy na reprezentaci České republiky na Mistrovství světa lodní třídy Optimist 2012, které bude letos v létě v Santo Domingo v Dominikánské republice. Veronika se svými loňskými sportovními výkony na mistrovství kvalifikovala.


2010-04-28 11:06:51 - kategorie: jachting
Štětí OPEN 2010
Pane předsedo,
je mojí příjemnou povinností vyslovit uznání a poděkování za vytvoření perfektních podmínek pro náš tým dračí lodě Mondi Štětí při sobotních závodech „Open Štětí 2010“. Odvedli jste obrovský kus perfektní práce a servis včetně prostředí byl dokonalý.

Osobně předpokládám, že spokojenost vyjádří i Asociace dračích lodí za spolupráci při sobotních závodech.
Takže ještě jednou díky a na další spolupráci se těší za všechny draky Mondi s pozdravem
„Sportu zdar a dračím lodím a jachtingu zvláště“

Pavel Ćermák2009-10-08 14:52:23 - kategorie: jachting
Mistrovství světa třídy FD – Medenblik Holandsko
Mistrovství světa třídy FD – Medenblik Holandsko - dokument PDF


Archiv starších zpráv

ASPV

Florbal

Fotbal

Jachting

Kanoistika

Skateboard

Stolní tenis

Tenis

Volejbal